IUBIRI ADOLESCENTINE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

IUBIRI ADOLESCENTINE

❤ we are young, we run free stay up late, we don't sleep got our friends, got the night we'll be alright ❤
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Verificati periodic sectiunea IMPORTANT!
Atunci cand vreti sa fiti adaugati intr-un nou grup al unui rpg la care v-ati facut personaj, aveti responsabiltatea sa postati aici
Ultimele subiecte
» Echoes of war
Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeLun Apr 06, 2015 10:00 am Scris de Kira

» Conditii afiliere
Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeSam Aug 03, 2013 12:13 pm Scris de Yoana

» Darkest whisper
Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeVin Iun 21, 2013 3:17 am Scris de Anne Marie.

» Anunţuri
Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Iun 20, 2013 2:07 pm Scris de rawr.

» Regulament
Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeDum Iun 16, 2013 8:52 am Scris de rawr.

» Drowned in Passion
Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeMar Iun 11, 2013 3:52 am Scris de lyula

» Cass house
Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeVin Iul 16, 2010 1:54 am Scris de Mitch Mercury

» riley house
Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeJoi Iul 15, 2010 11:42 am Scris de rawr.

» Purple house
Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeMier Iul 14, 2010 2:27 pm Scris de Kryptonite

» Heath`s house
Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeSam Iul 10, 2010 4:49 am Scris de Kryptonite

» Ari's Apartament
Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeVin Iul 09, 2010 5:25 am Scris de Kryptonite

» Leigh Allen house
Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeVin Iul 09, 2010 5:24 am Scris de Kryptonite

» Mercury house
Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeVin Iul 09, 2010 5:23 am Scris de Kryptonite

» Hotelul
Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeVin Iul 09, 2010 5:22 am Scris de Kryptonite

» riley house
Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeDum Iun 06, 2010 7:04 am Scris de Flory

iubiriadolescentine


❥ RPG FORUMS
dip.
❥ NON-RPG FORUMS

❥ FACEBOOK & OTHER PAGES
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Lexer's apartment!

In jos 
+4
chiquita
Miky.Wolf
miss A.
scumpik
8 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 16 ... 23  Urmatorul
AutorMesaj
*carmen denali
almost lover
almost lover
*carmen denali


Gemeni feminin POSTURI : 958

Lexer's apartment! - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lexer's apartment!   Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 1:34 am

*se ridica timid si ii intinse florile...*sunt pentru tine sper sa iti placa...printeselor le plac trandafirii cel putin asa am inteles...*se aproprie de ea ca un invatacel*am cautat ce inseamna numele tau..e un nume superb....arati foarte bine in dimineata asta...*facu un pas inapoi si zambi rusinat lasand capul in jos*ma gandeam daca vrei sa vii cu mine la o cafea...eu dupa am cursuri...dar am tarziu si noh...ma gandeam daca vrei?*ridica privirea spre ea...speranta ca va spune da parca ii iesea din ochi*
Sus In jos
Terpsihora
best friends
best friends
Terpsihora


Pesti feminin POSTURI : 445

Lexer's apartment! - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lexer's apartment!   Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 1:40 am

*Ramase fara cuvinte* Te-ai interesat ce inseamna numele meu? *ii zambi si lua florile... erau atat de multe incat tinea destul de stangaci buchetul* Era de ajuns si unul, nu trebuia sa te deranjezi atat. Gata! M-ai convins ca nu te vei transforma intr-un broscoi! *rase de gluma lor si se duse sa puna florile in apa minunadu-se din cand in cand cat erau de frumoase. Apoi sari ca arsa* Am uitat cu desavarsire!!! Azi e luni, asa-i? *se uita la un ceas pe perete si rasufla putin usurata... dar emotiile cresteau in interiorul ei* Tu mergi la cursuri, iar de azi incepand, eu imi voi decide viitorul! O cafea mi-ar prinde bine! *nu avea dublura la chei, nici tel, asa ca nu isi lua nimic cu ea. Nu obisnuia sa poarte geanta. Se apropie de usa* Shall we?
Sus In jos
*carmen denali
almost lover
almost lover
*carmen denali


Gemeni feminin POSTURI : 958

Lexer's apartment! - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lexer's apartment!   Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 1:42 am

desigur...*inchise usa dupa ce iesi ea si el ...si o codnuse la masina..ii deschise frumos usa..si apoi se urca si plecare spre cafenea...*
Sus In jos
scumpik
best friends
best friends
scumpik


Capricorn feminin POSTURI : 321

Lexer's apartment! - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lexer's apartment!   Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 3:09 am

^se trezeste si vede biletul de la Amira pe perna, apoi se uita la ceas somnoros^
- Douaaaa!!!! Oh shit!!!! Am intarziat de tot! ^isi facu repede un dus si se imbraca in ceva ce lua la nimereala^
-hei lil bro! Esti acasa?Se uita dupa el in living insa nu-l vede.Era mult prea grabit ca sa-l caute in camera Amirei asa ca fugi pe usa,luandu-si telefonul si cheile^
Sus In jos
Terpsihora
best friends
best friends
Terpsihora


Pesti feminin POSTURI : 445

Lexer's apartment! - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lexer's apartment!   Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 4:05 am

*Caleb o lasa in fata blocului. Intra incet pe usa. Se apropie de trandafiri si ii mai mirosi inca o data. Dupa ce ii mai aranja se indrepta spre camera mergand in varful picioarelor! Intra in camera si o vazu goala. Nu se mai gandi la nimic cand vazu dezordinea lasata de Exer. Ofta, si incepu sa adune lucrurile "Ce o sa ma fac cu baiatul asta... acum a mai venit si fratele lui. O sa fie un dezastru. Dar lasa... o sa am eu o discutie cu ei" Dupa ce termina, isi lua cartile pt a mai repeta putin in drum spre liceu si ii lasa lui Exer un bilet pe masa din bucatarie*
"Eu am plecat la examenul de la Engleza oral. Sa-mi tii pumnii! Revin in cateva ore. Ai ceva rece in frigider in cazul in care te intorci inaintea mea! O zi placuta!"
Sus In jos
scumpik
best friends
best friends
scumpik


Capricorn feminin POSTURI : 321

Lexer's apartment! - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lexer's apartment!   Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 6:56 am

^ajunge acasa si vede biletul de la Amira pe masa^
-Mereu atenta cu cei din jur^zambeste si in locul biletului ei pune cutiuta de cadou cu telefonul https://2img.net/r/ihimizer/img387/4931/2actresswallpapers1np9.jpg si un fir de trandafir http://www.gradinamea.ro/_files/Image/articole/original/42-15875980.JPG. Langa el ii scrie si el un bilet:

Lexer's apartment! - Pagina 9 Rosepink
Sus In jos
Terpsihora
best friends
best friends
Terpsihora


Pesti feminin POSTURI : 445

Lexer's apartment! - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lexer's apartment!   Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 7:01 am

*Intra cu un zambet pe buze in casa. Se uita la podea, fredonand o melodie in gand. Se sperie putin cand il vazu pe Exer in piciore* Buna! Ai ajuns de mult? *se grabi sa-si lase foile si cartile pe masa* Iti fac imediat ceva de mancare. Ai vreo preferinta? *nu observa cadoul. Era prea grabita. Stia ca lui Exer ii este foame. Uitase si de examen si de rezultatul lui*
Sus In jos
scumpik
best friends
best friends
scumpik


Capricorn feminin POSTURI : 321

Lexer's apartment! - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lexer's apartment!   Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 7:04 am

-Ummm...nu^nu se astepta sa vina asa de repede si nu vruia sa-l gaseasca aici si acum^ sincer.....^ofta......nu prea isi gasea cuvintele^ de fapt nu am mancat deloc azi,dar....mai pot sa rapd un pic. Cum ti-a mers la examen?^afisa un zambet timid pe fata^
Sus In jos
Terpsihora
best friends
best friends
Terpsihora


Pesti feminin POSTURI : 445

Lexer's apartment! - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lexer's apartment!   Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 7:10 am

*Facu ochii mari* Nu ai mancat nimic??? *isi dadu ochii peste cap* Doamne, ce ma fac eu cu tine? Cum te-ai descurcat cat nu am fost eu??? *se incrunta putin si incepu sa pregateasca ceva cald de mancare* Sa nu aud ca vrei sa rabzi! Stai jos. Vei manca imediat! *luase ceva din frigider si puse in cuptor. Se pregati sa puna farfuriile pe masa cand vazu trandafirul biletelul si cadoul. Aseza farfuriile parca in reluare, neluandu-si ochii de la acele obiecte* Ce e sta Exer? *statea in picioare, stangace, faca sa atinga ceva. Astepta el sa o lumineze*
Sus In jos
scumpik
best friends
best friends
scumpik


Capricorn feminin POSTURI : 321

Lexer's apartment! - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lexer's apartment!   Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 7:13 am

Busted! -Pai stii..... ar fi o noutate sa incep acum sa ma si balbai este cadoul meu pentru tine. Deschide-l.Sper sa fie pe placul tau ^se rezema de chiuveta dupa ce isi puse un pahar cu apa, privind cand la pahar, cand la ea^
Sus In jos
Terpsihora
best friends
best friends
Terpsihora


Pesti feminin POSTURI : 445

Lexer's apartment! - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lexer's apartment!   Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 7:20 am

Hmmmm.... *lua cutia frumos ambalata in mana* Restu pt cine e? *incepu sa rada in timp ce se uita la cutia aceea, analizand-o din toate partile. O desfacu curioasa. "Un telefon??? Doamne cat poate fi de superb. Acum Amira, sa vezi ce o sa dai cu batu in balta cand nu vei sti cum sa folosesti o asemenea bijuterie" pe fata ei nu se putea citi nimic.... doar un mic zambet. Se aseza pe scaun si deschise cutia, scotand telefonul* Multe mese iti voi gati de acum inainte! *"Hmmm, ok, acum cum va trebui sa reactionez? La dracu, niciodata nu am fost buna la asta!" zambi din ce in ce mai tare si se ridica brusc de pe scaun si-l imbratisa. Isi ascunse fata rusinata* E intr-adevar superb. Nu stiu ce sa zic... ma asteptam la un telefon, dar nu la ACEST telefon! E...e minunat!
Sus In jos
scumpik
best friends
best friends
scumpik


Capricorn feminin POSTURI : 321

Lexer's apartment! - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lexer's apartment!   Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 7:24 am

-Ma bucur ca-ti place.Imi dai emotii^chicoteste^ restul este bineinteles, tot pentru tine. Nu vreau sa te simti obligata cu nimic fata de mine....vreau doar sa ne intelegem bine,atata tot.Cum ti-am mai spus.....cu o comanda la pizza sau un hamburger se rezolva totul^ranji fericit^ Ii place...ma bucur....si cand o citi biletul oare ce reactie va avea?De ce ma tem? E doar o alta fata...daca nu iasa nu conteaza....sunt o groaza....si totusi....e diferita....ma face sa ma simt...altfel
Sus In jos
Terpsihora
best friends
best friends
Terpsihora


Pesti feminin POSTURI : 445

Lexer's apartment! - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lexer's apartment!   Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 7:31 am

*Isi aduse aminte de mancare din cuptor si o scoase repede, punand continutul in farfurii http://plus.maths.org/latestnews/sep-dec05/spaghetti/spaghetti.jpg Il lua de mana si il aseza la masa* Tu mananci, eu citesc biletul. Da? *ii zambi cand acesta incepu sa manance si ea citi biletul in liniste "Ok, asta inseamna ce? Am venit aici si mi-am promis ca nu o sa ma leg la cap ca sa nu sufar si uite ce fac, fac pe altii sa sufere din cauza mea. Hmmm, oare i-am picat cu tronc si lui Exer? Mda, la cat de proasta ai fost ieri! Cum naiba sa nu se indragosteasca Amira? De parca nu ai fi stiut" ofta putin si se aseza pe scaun. Intinse farfuria din fata ei si aseza biletul* Daca culoarea alba semnifica puritate, cea galbena gelozie si cea rosie pasiune.... hmmm... *dadu usor din umeri, cuvintele fiind mai mult niste soapte* ... asta inseamna ca ne mai ramane prietenie?
Sus In jos
scumpik
best friends
best friends
scumpik


Capricorn feminin POSTURI : 321

Lexer's apartment! - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lexer's apartment!   Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 7:35 am

-Delicioase spaghetele astea! ^ii ramasese inghititura in gat cand auzi cuvantul "prietenie". Bau repede putina apa, sperand ca aceasta sa nu fi observat^ Da...eu ma gandeam la roz ca o combinatie intre alb si rosu...dragoste si respect ...presupun ca este acelasi lucru...nu prea ma pricep la...chestiile astea artistice si nici la dragoste.M-am indragostit oare?NU...trebuie sa fie altceva
Sus In jos
Terpsihora
best friends
best friends
Terpsihora


Pesti feminin POSTURI : 445

Lexer's apartment! - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lexer's apartment!   Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 7:44 am

*Isi puse barbia intre palme, gandindu-se* Hmmm... da. Ar putea fi si asta! *incepu sa rada* Crezi ca daca sunt femeie ar trebui sa ma pricep la chestiile astea.... artistice? *lua trandafirul si ii mangaie petalele cu varful degetelor* Intotdeauna mi-au placut trandafirii in doua culori. Eu ii preferam pe cei galbeni cu putin rosu pe margine... dar aia inseamna multa gelozie si prea putina dragoste.... *stramba putin din nas* Nu m-am mai gandit pana acum la semnificatia acestor combinatii. Interesant! Am trecut la trandafirii albi cu putin rosu pe margine acum! *ii zambi si intinse mana peste masa, cuprinzand mana lui* Multumesc!
Sus In jos
scumpik
best friends
best friends
scumpik


Capricorn feminin POSTURI : 321

Lexer's apartment! - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lexer's apartment!   Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 7:51 am

^simti atingerea ei si ar fi vrut s-o cuprinda in brate, insa ramase ferm si ii zambi in schimb strangandu-i mana usor^
-Placerea este de partea mea, insa cred ca exista si cei rosii cu alb pe margine, iar daca nu, ar trebui sa se inventeze
Sus In jos
Terpsihora
best friends
best friends
Terpsihora


Pesti feminin POSTURI : 445

Lexer's apartment! - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lexer's apartment!   Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 7:58 am

Nu, nu cred ca exista. Cel putin eu nu am vazut. Dar iti dau dreptate, ar trebui sa se inventeze! *isi retrase mana si incepu si ea sa manance* Apropo... am luat 10 la examen! Acesta a fost usor, oricum. Dar ma bucur ca am inceput cu dreptul! *termina de mancat si se ridica sa spele vasele, dupa ce ii lua si farfuria lui Exer* Scuze, ti-am luat-o asa din fata! Mai vrei? Iti mai este foame?
Sus In jos
scumpik
best friends
best friends
scumpik


Capricorn feminin POSTURI : 321

Lexer's apartment! - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lexer's apartment!   Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 8:02 am

-aaa...nu stai linistita.Ma vezi tu asa mare si mancacios?^rase^ felicitari pentru nota.Stiam eu ca o sa te descurci si bafta in continuare.....sau succes! De data asta spal eu vasele^i lua farfuriile din mana si le puse in chiuveta.Dadu drumu la apa si puse putin detergent pe burete.Dupa ce le limpezi bine le puse la locul lor,apoi isi stearsa mainile de apa pe pantaloni^
Sus In jos
Terpsihora
best friends
best friends
Terpsihora


Pesti feminin POSTURI : 445

Lexer's apartment! - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lexer's apartment!   Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 8:13 am

*Statea cu prosopul in mana si se uita cum se sterse de pantaloni* Frumos, n-am ce zice! *arunca prosopul jucaus in el si isi lua cadourile in mana si se aseza pe canapea. Puse trandafirul frumos pe picior impreuna cu biletul si scoase ghidul telefonului, incercand sa-i dea de capat. Concentrata, cu ochii in telefon* Ma ajuti?
Sus In jos
scumpik
best friends
best friends
scumpik


Capricorn feminin POSTURI : 321

Lexer's apartment! - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lexer's apartment!   Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 8:30 am

^incepu sa rada^ Urasc sa ma sterg pe prosoape^se duse langa ea^
-Hai sa-i dam de cap astuia^se aseza pe canapea langa ea si se uita la telefon^ Ummm...aaaa...e simplu...e gen...fostul meu telefon..intri in meniu de la butonul asta ^ii arata^ il are separat....nush de ce...la fel si butonul de conectare la internet.In rest...cred ca e ca toate celelalte,nu?^isi ridica privirea si se uita la ea^
Sus In jos
Terpsihora
best friends
best friends
Terpsihora


Pesti feminin POSTURI : 445

Lexer's apartment! - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lexer's apartment!   Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 8:41 am

*Ii zambi si ii dadu un pupic dulce si repede pe obraz* E superb! Nu m-as fi gandit vreodata la un astfel de telefon! Multumesc mult de tot! *lua trandafirul si il puse in vaza de langa canapea* Deci... hmmm... primu nr din agenda va fi al tau! *ii zambi si ii intinse telefonul pt a-si nota numarul.* Cred ca ma duc sa fac un dus... am fost plecata toata ziua... *lua telefonul si se duse incantata in camera*


Ultima editare efectuata de catre Terpsihora in Lun Iun 22, 2009 11:21 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Criss.
almost lover
almost lover
Criss.


Fecioara feminin POSTURI : 766

Lexer's apartment! - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lexer's apartment!   Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 9:12 am

^se trezi adormit si casca^

- Mmmm....ce somn bun.^se intinse si se uita la ceas^Mama ! cat am dormit.....ia sa ma destind.
^se imbraca,isi lua chitara si pleca spre parc^
Sus In jos
*carmen denali
almost lover
almost lover
*carmen denali


Gemeni feminin POSTURI : 958

Lexer's apartment! - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lexer's apartment!   Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 11:27 am

*telefonul mobil al lui exer suna...vede ca nu rapsunde nimeni incearca pe mobilul fratelui lui..nici acesta nu raspunde asa ca renunta*
Sus In jos
Terpsihora
best friends
best friends
Terpsihora


Pesti feminin POSTURI : 445

Lexer's apartment! - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lexer's apartment!   Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 11:41 am

*Facuse un dus si se uita la ceas "E cam tarziu... cred ca ar cam trebui sa ma pregatesc...." se arunca pe pat zambind ".... pentru o noapte minunata... poate si romantica. Defapt Caleb e romantic, deci cu siguranta asa va fi si seara!" se ridica din pat si deschise dulapul, gandindu-se cu ce o sa se imbrace *
Sus In jos
scumpik
best friends
best friends
scumpik


Capricorn feminin POSTURI : 321

Lexer's apartment! - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lexer's apartment!   Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitimeLun Iun 22, 2009 12:07 pm

^se plictisi de atata navigat pe net. Observa ca fusese apelat de un numar necunoscut asa ca suna inapoi sa vada cine e^
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lexer's apartment! - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Lexer's apartment!   Lexer's apartment! - Pagina 9 Icon_minitime

Sus In jos
 
Lexer's apartment!
Sus 
Pagina 9 din 23Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 16 ... 23  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» White Apartment.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
IUBIRI ADOLESCENTINE :: Arhiva case-
Mergi direct la: